Δωρεάν αποστολή άνω των 95€
Παγκράτι 211 - 42 08 182
Στόμα με υψηλή ένταση αρωμάτων, μέτριο σώμα, υψηλή οξύτητα και μέτρια διάρκεια στο τελείωμα που αφήνει μια φούντωση, μια φλόγα στην καρδιά για να μείνει αξέχαστο....
Ο ιδρυτής και εμπνευστής του οινοποιείου Πέτρος Ρούσσος, αναδυκνείει τις αιγαιοπελαγίτικες ποικιλίες στην Παρακοπή της Σύρου κάτω από τον λόφο Γερούσι σε ένα μικρό αλλά σύγχρονο οινοποιείο με τον αμπελώνα 18 στρεμμάτων πλησίον του. Εκεί όπου βασιλεύει το φυσικό κάλλος και η ηρεμία αρευτιές, σκίνοι, λυγαριές, θυμάρια και φασκομηλιές κυκλώνουν τον δικό του παράδεισο.