Δωρεάν αποστολή άνω των 95€
Παγκράτι 211 - 42 08 182
Σε αυτό το ήπιας παρέμβασης Ξινόμαυρο που παρέμεινε καρτερικά σε δρύινα βαρέλια, απολαμβάνεις τον όγκο, την μεγάλη πολυπλοκότητητα, το στρογγυλό στόμα, τις διακριτικές τανίνες και τη μακριά επίγευση.
Ο ιδιόκτητος βιολογικός αμπελώνας της οικογένειας Ταραλά, βρίσκεται στους πρόποδες του ανατολικού Βερμίου σε υψόμετρο 300μ. Η εξαιρετική ποιότητα οφείλεται στη μικρή και ελεγχόμενη παραγωγή 700kg/στρ, στον τρόπο καλλιέργειας αλλά και στις βιολογικές επεμβάσεις ψεκασμού με ορυκτά και μείγματα αρωματικών φυτών.